VINYASA JÓGA

 

ÚTERÝ      18.00 - 19.00 hod

ČTVRTEK  19.00 –20.00 hod

 

 

Vinyasa jóga je dynamický druh jógy, ve kterém se harmonicky propojuje dech s pohybem. Určujícím prvkem pro tempo cvičení je rytmus dechu - během cvičení dochází k plynulým přechodům z jedné pozice do druhé. Cvičení vinyasa jógy napomáhá zvládat vše, co nás na cestě životem potkává, lépe se adaptovat na přirozené změny a vnímat život "tady a teď". Cvičení je vhodné pro trénované, fyzicky zdatné či středně pokročilé jogíny, kteří mají chuť se vydat na cestu poznání svého těla a mysli.

Lekce začínají zklidněním a uvolněním celého těla, následuje dynamické praktikování ásan a pozdravů slunce. V průběhu cvičení se naučíte dechovou techniku Ujjayi, díky níž se Váš dech a jednotlivé ásany sesynchronizují a umožní Vám plynulé a hladké cvičení. Závěr lekce je věnován dechovým a meditačním technikám.

Co přináší našemu zdraví:

Mezi hlavní benefity Vinyasa jógy patří srovnání funkce metaboli smu, imunitní ho a endokrinního systému, zlepš ení funkce střev a celkové tonizace a posílení organismu. Budete se cítit ohebnější, zdravější a plní energie. Nesmíme ani opomenout její pozitivní vliv na stres, napětí a negativní emoce, které si v sobě den co den nosíme. Tento druh jógy je pomáhá účinně odplavovat a skvěle vám pročistí hlavu.