DOPORUČENÍ 

Chystáte se poprvé na jógu? 

V hlavě se vám rodí spousta otázek. Nevíte, co Vás čeká? Co si vzít s sebou? Co na sebe? Jak vás přijme cvičící skupina?

Nemějte zbytečné obavy a přijměte jakési desatero pro klidný a harmonický vstup a průběh lekce.

1. Před lekcí

Doporučuji 90 - 120 min před hodinou nejíst nebo jen velice lehce.

2. Choďte na lekci včas

Včasným příchodem vyjadřujete respekt svému lektorovi a cvičící skupině. Stane-li se, vcházejte do tělocvičny v tichosti bez rušení úvodní relaxace.

3. Noste vhodné oblečení

Není třeba mít značkové oblečení, je důležité se cítit tak, aby Vás nezatěžovalo. Cvičí se naboso, v případě zimomřivosti v ponožkách.

4. Dodržujte základní hygienu

Jóga je především zaměřena na dechová cvičení, tudíž prosím o používání méně výrazných parfémů.

5. Komunikujte se svým lektorem

Máte-li jakékoli připomínky, cvičební omezení, prosím svěřte se lektorům.

6. Naslouchejte svému tělu.

Berte své tělo jako svého nejmilejšího partnera a tím k němu také tak přistupujte. Naslouchejte mu, opatrujte ho a nenuťte ho dělat cviky, které nechce. Není třeba si na lekci dokazovat, co všechno zvládnu. Není třeba soutěžit s ostatními ani sami se sebou. Jóga nás učí respektu ke každému momentu života, ke každé situaci, respektu sami k sobě a k ostatním. Často se stává, že pozici, kterou jste odcvičili včera, Vám nemusí být příjemná dnes. Přijměte tento stav. Cvičte vždy do pocitu příjemného napětí ve svalech, uvolnění v dechu a mysli. Nikdy necvičte do bolesti. Bolest je varování a tudíž ji respektujte.

7. Nerušte ostatní

Vypněte prosím zvuk vašeho mobilního telefonu, respektujte okolí, které přišlo na lekci klidu, ticha a pohody. Zdržte se hlasitého komentování.

8. Váš prostor na cvičení

....to je Vaše podložka. Z hygienických důvodů doporučuji nosit si vlastní, ale je možné si zapůjčit ve studiu. Vcházejte do tělocvičny bez venkovních bot nejlépe v žabkách, ponožkách či bos.

9. Neodcházejte před šavasanou.

V pozici mrtvoly, neboli šavasaně krásně doznívají předchozí pozice, účinky jógy se znásobují, Vaše tělo se harmonizuje. Zbytečně se šidíte o třešinku na dortu. Stáváte se rušitelem závěrečné části lekce.

10. Po lekci

30-60 min po lekci vyčkejte s požitím potravin.