LEKCE

HATHA JOGA 

HA sluneční energie, kladný princip . THA měsíční energie, negativní princip. Spojení mužské a ženské části v nás.
Obsahuje zejména cviky s výdržemi ( ásany ), ovládání dechu ( pránájáma ) a očistné techniky ( krije ), spojení prstů ( mudry ), zpěv slabik ( mantry ), tělní zámky ( bandhy ).
Hatha jóga učí, vždy dokonalou rovnováhu obou pólů a nikdy nepotlačuje jedno a vyzdvihuje druhé.
Cílem Hatha jógy je harmonické fungující tělo a správné proudění životní energie v něm, dále pak stabilní, klidná a vnímavější mysl. Na fyzické úrovni nás učí naslouchat svému tělu, porozumět mu a také ho zbytečně nepřepínat. Díky cvičení se tělo stává odolnější, silnější a pružnější. Učí nás pracovat s dechem, rozproudit a zharmonizovat energii ve svém těle. Ten, kdo ovládl své fyzické tělo, svůj dech, ovládá i svou mysl..  

Hatha jóga vám nabídne cestu, jak cvičit i při různých zdravotních omezeních. Je vhodná pro začátečníky i pro těhotné do prvního trimestru.


VINYASA JÓGA 

Vinyasa jóga je dynamický druh jógy, ve kterém se harmonicky propojuje dech s pohybem. Určujícím prvkem pro tempo cvičení je rytmus dechu. Během cvičení dochází k plynulým přechodům z jedné pozice do druhé. Cvičení Vinyasa jógy napomáhá zvládat vše, co nás na cestě životem potkává, lépe se adaptovat na přirozené změny a vnímat život "tady a teď". Cvičení je vhodné pro trénované, fyzicky zdatné či středně pokročilé jogíny, kteří mají chuť se vydat na cestu poznání svého těla a mysli.

Lekce začínají zklidněním a uvolněním celého těla, následuje dynamické praktikování ásan a pozdravů slunce. V průběhu cvičení se naučíte dechovou techniku Ujjayi, díky níž se Váš dech a jednotlivé ásany sesynchronizují a umožní Vám plynulé a hladké praktikování. Část lekce je věnován dechovým a meditačním technikám.

Co přináší našemu zdraví?

Mezi hlavní benefity jógy patří srovnání funkce metabolismu, imunitního a endokrinního systému, zlepšená funkce střev a celková tonizace a posílení organismu. Budete se cítit ohebnější, zdravější a plní energie. Nesmíme opomenout ani její pozitivní vliv na stres, napětí a negativní emoce, které si v sobě den co den nosíme. Každý druh jógy je pomáhá účinně odplavovat a skvěle Vám pročistí hlavu.